Úroková sazba klesá, zájem o hypotéky roste

19. 06. 2016|#Hypotéky
odhad nemovitosti

Kdo předpovídal další progresivní růst na hypotečním trhu, nemýlil se. Během prvních tří měsíců tohoto roku vzrostl meziročně objem nově poskytnutých hypoték téměř o 20 %. To znamená, že 1. čtvrtletí roku 2016 bylo nejvýznamnější a nejvýkonnější první čtvrtletí na trhu hypoték v celé dvacetileté historii novodobého poskytování tohoto produktu v České republice.

Výkonnost hypotečního trhu v ČR ovlivňuje především cena hypotéky, tedy úroková sazba. V březnu 2016 klesly úrokové sazby v ČR až na průměrnou hodnotu 1,97 % p. a. Díky tomuto vývoji si hypotéku berou i lidé, kteří o ní dříve vůbec neuvažovali, kteří se nechtěli zadlužit a hypotéky se báli. V současné době je však úroková sazba natolik příznivá, že spousta lidí přehodnotila k hypotékám svůj postoj a přemýšlí jinak – neprohloupím, když si za tak nízký úrok nepůjčím?

Ale i ochota zadlužit se má své mantinely. Navíc nabízených nemovitostí na trhu ubývá a jejich cena postupně roste. Hlavní roli při rozhodování by přesto měla stále hrát investice do kvalitní nemovitosti v dobrém nebo ještě lépe výborném technickém a především právním stavu. Zajímá vás cena konkrétní nemovitosti? Reálný odhad nemovitosti kdekoli v ČR můžete získat právě teď, v aplikaci cenových map!

Zdroj: RSČS

 
 
Video prezentace Vstoupit do aplikace  

Aktuality:

Další aktuality
Konečně pro lidi!
Chci vědět více o cenových mapách...
Poraďte mi, jak aplikace
cenových map funguje?
  Cenové mapy, které
vám pomáhají vydělávat...
Jak ocenit nemovitost?
Jak zjistit cenu bytu nebo domu?